REKLAMA
Znaleziono 8837 wyników
Panattoni sfinalizowało inwestycję dla niemieckiej firmy Hermes Fulfilment w gminie Iłowaartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni sfinalizowało inwestycję dla niemieckiej firmy Hermes Fulfilment w gminie Iłowa
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, zakończył budowę centrum logistycznego dla Hermes Fulfilment. To pierwsza wybudowana dla firmy inwestycja w Polsce, a zarazem jeden z największych i najnowocześniejszych tego typu projektów w portfolio grupy Hermes.
Firma Oponiarska Dębica SA zwiększy zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Firma Oponiarska Dębica SA zwiększy zatrudnienie
Bardzo dobra informacja dla mieszkańców Dębicy w województwie podkarpackim. Obchodząca w tym roku 85-lecie istnienia Firma Oponiarska Dębica SA rozpoczęła rekrutację nowych pracowników do swojej fabryki zlokalizowanej w tym blisko 43-tysięcznym mieście w południowo-wschodniej części Polski.
Budowa Zakładu Recyklingu Tworzyw Sztucznych w Krakowie – pozwolenie na użytkowanie lada moment! [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa Zakładu Recyklingu Tworzyw Sztucznych w Krakowie – pozwolenie na użytkowanie lada moment! [FILM]
To już końcowa faza realizacji na budowie Zakładu Recyklingu Tworzyw Sztucznych w Krakowie. Rozpoczęły się rozruchy oraz próby wszystkich instalacji. Wprowadzone innowacje, między innymi wysoki stopień sprefabrykowania konstrukcji żelbetowej, pozwoliły znacząco przyśpieszyć roboty. W ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy powstało ponad 20 tys. mkw. obiektów.
Za 450 mln euro w Gdańsku powstaje trzeci głębokowodny terminal T3 na terenie Baltic Hub [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za 450 mln euro w Gdańsku powstaje trzeci głębokowodny terminal T3 na terenie Baltic Hub [FILMY]
Baltic Hub (dawniej DCT Gdańsk), operator największego terminalu kontenerowego na Bałtyku, buduje trzeci głębokowodny terminal T3. Po ukończeniu w drugim kwartale 2025 r. nowy terminal będzie miał ścianę nabrzeża o długości 717 metrów i głębokości 17,5 metra. Będzie to trzecie dalekomorskie nabrzeże Baltic Hub, które może obsługiwać największe kontenerowce na świecie. Nowy terminal zapewni również 36,5 hektara dodatkowej powierzchni operacyjnej. Łącznie inwestycja jest warta 450 mln euro.
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego terminala dla Baltic Hub w Gdańsku [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego terminala dla Baltic Hub w Gdańsku [FILMY]
Baltic Hub (dawniej DCT Gdańsk), operator największego terminalu kontenerowego na Bałtyku, buduje trzeci głębokowodny terminal T3. Po ukończeniu w drugim kwartale 2025 r. nowy terminal będzie miał ścianę nabrzeża o długości 717 metrów i głębokości 17,5 metra. Będzie to trzecie dalekomorskie nabrzeże Baltic Hub, które może obsługiwać największe kontenerowce na świecie. Nowy terminal zapewni również 36,5 hektara dodatkowej powierzchni operacyjnej. Łącznie inwestycja jest warta 450 mln euro.
Hotel Katowice przechodzi dużą modernizację. Będzie funkcjonował pod nową, światową marką [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Hotel Katowice przechodzi dużą modernizację. Będzie funkcjonował pod nową, światową marką [FILM+ZDJĘCIA]
W centrum Katowic trwa gruntowna modernizacja Hotelu Katowice. Po jej zakończeniu obiekt będzie funkcjonował pod nową, światową marką hotelarską. Właściciel budynku, Polski Holding Hotelowy podpisał w październiku 2020 r. z międzynarodową siecią InterContinental (IHG) umowę franczyzową na wprowadzenie 160-pokojowego hotelu Katowice pod markę voco z segmentu premium. Będzie to pierwszy obiekt w Polsce działający pod tym światowym hotelarskim brandem. Przedsięwzięcie jest etapowane, aby w trakcie prac utrzymać nieprzerwaną działalność hotelu oraz innych podmiotów działających w budynku.
Na rozwoju offshore w Szczecinie skorzystają też inne firmy?artykuł
Pokaż artykuł
Na rozwoju offshore w Szczecinie skorzystają też inne firmy?
Na rozwoju offshore w Szczecinie skorzystają też inne firmy? „Za wielorybem płynie ławica”. To szansa na nową gospodarczą tożsamość dla Szczecina i dla województwa zachodniopomorskiego. Tak zgodnie o rozwoju sektora offshore mówią władze miasta i przedsiębiorcy.
W Szczecinie otwarto dwa nowe przystanki kolejowe [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Szczecinie otwarto dwa nowe przystanki kolejowe [ZDJĘCIA]
Od wtorku 16 lipca dla podróżnych dostępny jest nowy przystanek Szczecin Łasztownia. Lepszy dostęp do kolei pracownikom pobliskiego parku przemysłowego oraz okolicznym mieszkańcom zapewnia także przystanek Szczecin Dunikowo. To kolejne nowe przystanki, które powstały w ramach budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Efektem inwestycji jest wygodniejsza podróż pociągiem w kierunku centrum Szczecina oraz Stargardu i Gryfina.
Cavatina zabezpieczyła pieniądze na dalszą budowę 137-metrowego wieżowca we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Cavatina zabezpieczyła pieniądze na dalszą budowę 137-metrowego wieżowca we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
Są pieniądze na dalszą budowę drugiego co do wysokości budynku w stolicy Dolnego Śląska - wieżowca Quorum B, który docelowo osiągnie wysokość 137-metrów. Inwestor, Cavatina Holding zawarła umowę pożyczki na 40,6 mln euro z FV Debt Holding. Środki te zostaną przeznaczone na spłatę wcześniejszego zadłużenia oraz kontynuację realizacji budynku Quorum B we Wrocławiu.
Radar meteorologiczny na Górze Św. Anny oficjalnie otwartyartykuł
Pokaż artykuł
Radar meteorologiczny na Górze Św. Anny oficjalnie otwarty
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy (IMGW-PIB) oficjalnie zainaugurował pracę najnowszego radaru meteorologicznego na Górze Św. Anny w woj. opolskim, działającego w ramach sieci POLRAD. W wydarzeniu wziął udział minister infrastruktury Dariusz Klimczak.
Kolejna zabytkowa kamienica w centrum Katowic odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna zabytkowa kamienica w centrum Katowic odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]
Trwa proces rewitalizacji Katowic. Opolska 13 to punkt adresowy, przy którym znajduje się kolejna odnowiona zabytkowa kamienica w śródmieściu. Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach zakończył jej kompleksową modernizację energetyczną. W ramach inwestycji m.in. odtworzone zostały znajdujące się na elewacji detale architektoniczne, dzięki czemu budynek wpisuje się w charakter okolicy i znajdujących się w sąsiedztwie kamienic.
Eko-Kolor rozbuduje zakład produkcyjny na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Eko-Kolor rozbuduje zakład produkcyjny na Dolnym Śląsku
Kolejna polska firma inwestuje w województwie dolnośląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Eko-Kolor Paczosik Kotarba Sp. k., producent farb i lakierów fleksograficznych, otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dzięki temu chojnowskie przedsiębiorstwo zwiększy zdolności produkcyjne oraz poprawi efektywność produkcji.
Najemcy retailowi na dłużej w łódzkim kompleksie Imagineartykuł
Pokaż artykuł
Najemcy retailowi na dłużej w łódzkim kompleksie Imagine
Avestus Real Estate podpisał umowy przedłużenia najmów na łącznie ponad 620 mkw. powierzchni retailowej w łódzkim kompleksie biurowym Imagine. Swoją działalność na parterze budynku A będą kontynuowały firmy Vorwerk Polska i Żabka Polska oraz koncept gastronomiczny Z Pieca Rodem.
Arche rusza z rewitalizacją Królewskiej Papierni w Konstancinie-Jeziornie [WIZUALIZACJE+FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Arche rusza z rewitalizacją Królewskiej Papierni w Konstancinie-Jeziornie [WIZUALIZACJE+FILM]
Znany polski hotelarz i inwestor, właściciel i prezes zarządu Arche S.A. Władysław Grochowski uratuje kolejny zabytek w Polsce. Tym razem w województwie mazowieckim. Królewska Papiernia w Konstancinie-Jeziornie, w której powstawały między innymi jedne z pierwszych egzemplarzy Konstytucji 3 Maja, ma szansę na przywrócenie dawnej świetności.
Dorel Polska stawia na MLP Czeladźartykuł
Pokaż artykuł
Dorel Polska stawia na MLP Czeladź
MLP Group zawarło umowę najmu z Dorel Polska, dystrybutorem fotelików samochodowych i wózków dziecięcych pod marką Maxi-Cosi. Firma będzie korzystała z ponad 3,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Czeladź. Przekazanie obiektu do użytkowania zaplanowano na grudzień 2025 r. W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja Cushman & Wakefield.
Mniej korków na Służewcu dzięki współpracy właścicieli biurowców i społeczników [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Mniej korków na Służewcu dzięki współpracy właścicieli biurowców i społeczników [FILM]
Dojeżdżający samochodami do biurowego zagłębia na Służewcu Przemysłowym dostali nieoczekiwany prezent. Dzięki współpracy właścicieli kilku biurowców oraz społeczników ze stowarzyszenia „Lepszy Służewiec”, przebudowane zostało często korkujące się skrzyżowanie ulic Postępu i Marynarskiej.
Zielonogórska galeria Focus Mall z 4 nowymi najemcamiartykuł
Pokaż artykuł
Zielonogórska galeria Focus Mall z 4 nowymi najemcami
Zielonogórska galeria Focus Mall pozyskała kolejnych czterech nowych najemców. Właścicielem tego popularnego obiektu handlowo-rozrywkowego, wybudowanego w samym centrum miasta, w zabytkowych wnętrzach dawnej fabryki Polskiej Wełny, jednego z najważniejszych symboli miasta, jest NEPI Rockcastle sp. z o.o.
W odnowionej kamienicy w Porcie Praskim powstanie hotel [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W odnowionej kamienicy w Porcie Praskim powstanie hotel [WIZUALIZACJE]
Kamienica Karola Mintera to jeden z najstarszych zabytków prawobrzeżnej Warszawy, który wkrótce odzyska historyczny wygląd. W zrewitalizowanym budynku na terenie Portu Praskiego, za dwa lata otwarty zostanie pierwszy w stolicy czterogwiazdkowy hotel marki AC Hotels z międzynarodowej grupy Marriott International. W układ przestrzenny hotelu zostaną wkomponowane zabytkowe elementy architektoniczne i funkcjonalne. Operatorem obiektu będzie Dobry Hotel.
W Siedlcach powstanie kolejowe Branżowe Centrum Umiejętności artykuł
Pokaż artykuł
W Siedlcach powstanie kolejowe Branżowe Centrum Umiejętności
Po nieco ponad roku od podpisania umowy partnerskiej powołującej do życia Branżowe Centrum Umiejętności pn. „Branżowe Centrum Umiejętności „PKP Intercity” S.A., Związku Pracodawców Kolejowych oraz ZSP nr 6 w Siedlcach” budowa ośrodka kształcenia kadr sektora kolejowego staje się faktem. 2 września br. miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego oraz podpisanie aktu erekcyjnego. Do końca czerwca 2026 roku ośrodek przeszkoli 460 osób. Budżet projektu wynosi 13,5 mln zł.
Karimpol buduje w Warszawie 130-metrowy wieżowiec Skyliner II [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Karimpol buduje w Warszawie 130-metrowy wieżowiec Skyliner II [FILMY]
W Warszawie trwa budowa kolejnego wieżowca. Karimpol buduje na Woli, przy Rondzie Daszyńskiego 130-metrowej wysokości biurowiec Skyliner II, który zajmie miejsce tuż obok pierwszego etapu inwestycji. Łącznie cały kompleks przy ul. Prostej 67 zaoferuje 73 tys. mkw. powierzchni wynajmu. Zakończenie budowy Skylinera II planowane jest na końcówkę 2026 roku.
REKLAMA